top of page

Правила прийому та перебування дітей в ДНЗ

1. Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником згідно ЗУ "Про дошкільну освіту"  протягом календарного року, на підставі заяв батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини, свідоцтва про народження.

2. Ранковий прийом в ДНЗ проводиться з 7:00 до 8:30. НЕ ПІЗНІШЕ!

3.Забирати дитину з дитячого садка слід до 17:30.

4. За дитиною зберігається місце в дошкільному закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

5. Відрахування дитини з дошкільного закладу може здійснюватись:

  • За бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

  • на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що включає неможливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;

  • у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.

6.БАТЬКИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ

  • вносити встановлену плату за харчування дитини в навчальному закладі до 10 числа поточного місяця;

  • віддавати і забирати дитину безпосередньо у вихователя, і обов’язково особисто, не переводячи її неповнолітнім особам;

  • приводити дитину здоровою, число вдягненою, охайною, у відсутності до санітарно-гігієнічних правил;

  • дотримуватися режиму роботи навчального закладу, приводити і забирати дитину вчасно;

  • своєчасно сповіщати вихователів про відсутність дитини у навчальному закладі і причини її відсутності (до 9:00);

  • у разі відсутності дитини більше 3-х днів, надавати довідку від лікаря про медичне обстеження і можливість відвідування нею дитячого колективу;

  • у разі тимчасової відсутності дитини сповіщати, коли дитина знову буде відвідувати навчальний заклад.

7.ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ​

  • надівати на дітей золоті, срібні прикраси. 

Відповідальність за коштовні речі, ювелірні вироби дошкільний заклад не несе.

8. НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ПРИНОСИТИ В ДИТЯЧИЙ САДОК

  • дрібні, дорогі іграшки;

  • продукти харчування;

  • лікарські препарати;

  • мобільні телефони.

       Для частування  дітей у дні народження можна приносити батькам, фрукти, цукерки, печиво (промислового виробництва). З метою попередження захворюваності гострими кишковими інфекціями та харчових отруєнь дітей суворо забороняється  приносити в ДНЗ кремові вироби (торти, тістечка) морозиво, напої у тому числі солодкі, газовані.

     ШАНОВНІ БАТЬКИ! Перед тим, як йти у дитячий садок, спокійно поясніть малюку, що там він, як всі діти, залишаються один без Вас, але Ви неодмінно скоро заберете його. А щоб малюку було легше орієнтуватися, поділіть час на менші проміжки: "Спочатку ти пограєш іграшками, потім позаймаєшся, а потім підеш на прогулянку і я за тобою прийду".

     З вечора Ви домовляєтесь з малюком, що завтра він побуде якийсь час з вихователем, бо у Вас є важливі справи.

     Перший день в дитячому садку не повинен тривати більше, ніж 1,5 - 2 години.

     Надалі час перебування дитини в групі може збільшитись, але обережно і поступово, орієнтуючись на поведінку дитини і обговоривши її з вихователем.

     Залишивши дитину в групі, зразу ж йдіть, не підглядайте! Намагайтесь не нервувуати, переживати, бо дитина відчуває Ваш настрій і сама починає нервувати! А тому налаштуйте свої думки на позитивне або займіться такою справою, яка захопить Вас і Ваші думки, а через 1,5 години прийдіть за малюком спокійна і усміхнена!

    Не варто забувати й про таку особливість дитячої психіки, як "зараження емоціями" - заплакав один малюк, і майже одразу 2- 3 найуразливіших заплаче. Тому з порозумінням поставтесь до того, що інколи Ваша дитина буде плакати без причин.

   Про тривалість перебування в другий день домовтесь з вихователем, обговоривши поведінку малюка за першими результатами.

   Упродовж першого тижня кількість годин, які проводить малюк у садочку не повинна перевищувати трьох годин на день. Збільшувати тривалість перебування дитини в групі можна лише за його хорошого емоційного стану.

    А ввечері не забудьте відмітити перший день дитини в садочку. Налаштуйте ще раз себе і малюка на радісне перебування дитини в садочку.  Щоб уникнути ускладнень і забезпечити оптимальне проходження адаптації дитини, слід поступово переводити малюка із родини в дошкільний заклад. Тим самим Ви виконаєте одну з головних потреб маленької дитини - перебування в дитячому колективі.

    Варто створити оберігаючий режим: раніше вкладати дитину спати, довше перебувати з нею під час засипання; пропонувати улюблену їжу, не годувати насильство. Діти в цей час витрачають багато енергії, нервове напруження позначається на всьому: хто почав говорити, може перейти на лепет, хто сам їв, може знову просити покормити, хто зробив перші кроки, може знову повзати. Необхідно з розумінням поставитися до цього, налаштувати себе і дитину на краще. 

     Ведучи малюка в дитячий садок, не акцентуйте всю увагу на вмовляннях. Нагадайте про яскраві враження від учора і спокійно  поясніть, що Вам треба працювати і Ви заберете дитину з прогулянками (після сну і т. д.). І точно виконуйте свої обіцянки! Вдома про вихователя та дітей відгукуйтеся тільки добре.

   Наберіться терпіння: невдовзі плач зникне і дитина з радістю йтиме в садочок!

bottom of page